Konsultacje ministerialne 14 lutego

Wprowadzenie zwolnienia z podatku emerytur do 5000 złotych brutto było jedną z obietnic przedwyborczych Koalicji Obywatelskiej. Minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz została zapytana o termin realizacji tego zapisu.

W odpowiedzi przekazała, że jest to pytanie skierowane bezpośrednio do ministra finansów Andrzeja Domańskiego, który zapewnił, że sprawa będzie doprowadzona do końca. Minister Okła-Drewnowicz podkreśliła, że są w stałym kontakcie w tej sprawie i że trwają obecnie różne wyliczenia dotyczące sposobu wprowadzenia tego rozwiązania.

>>Kandydatura Tobiasza Bocheńskiego wzbudza kontrowersje – najświeższe informacje 14.02.2024

Obecnie, jak zaznaczyła minister, wielu emerytów jest już zwolnionych z podatku, ponieważ obowiązuje wyższa kwota wolna. Jednak wprowadzenie zwolnienia do 5000 złotych brutto rocznie będzie wymagało dokładnych obliczeń i analizy, dlatego obecnie prowadzone są prace nad tym zagadnieniem.

Minister Okła-Drewnowicz zaznaczyła, że Koalicja Obywatelska będzie konsekwentnie realizować przedwyborcze obietnice, w tym również tę dotyczącą zwolnienia z podatku emerytur.

>> Skandal w NCBiR: Korupcja na niewyobrażalną skalę, utracone 250 milionów złotych

...
facebook linkedin link search star star-empty menu