koncert

11 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka" – międzynarodowe wydarzenie, skupiające co roku wybitnych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Bank Millennium jest sponsorem festiwalu już od ponad 20 lat.


- Cieszę się z długoletniej współpracy Banku Millennium z organizatorami festiwalu Złota Tarka, wydarzenia cenionego przez krajowe środowisko jazzowe, ale też niezwykle ważnego na międzynarodowej scenie muzycznej. Wpisuje się ona w naszą strategię prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Od początku swojego istnienia, Bank Millennium wspiera m.in. wydarzenia kulturalne, w tym inicjatywy lokalne. Wierzymy bowiem, że mecenat nad kulturą pozwala nam pozytywnie wpływać na otoczenie zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. To daje nam powody do zadowolenia i satysfakcji – mówi Dariusz Spirydowicz, dyrektor regionalny Banku Millennium.

Tegoroczna edycja „Złotej Tarki” odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w Iławie, tradycyjnie na deskach amfiteatru im. Louisa Armstronga, legendarnego amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego. Podczas festiwalu wystąpią gwiazdy polskiej wokalistyki jazzowej oraz światowe sławy. Program obfituje w najciekawsze kompozycje i nietuzinkowych artystów. Podobnie jak w latach ubiegłych znajdą się w nim także występy artystyczne, wykorzystujące najnowocześniejsze środki techniczne.

W tym roku miłośnicy jazzu będą mogli wysłuchać koncertów takich gwiazd jak Adam Makowicz - legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista, Przemysława Dyakowskiego - legendy jazzu tradycyjnego, ikony sceny jazzowej i mistrza saksofonu, Wiesława Pieregorólki, który współpracował m.in. z Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim czy Tomaszem Stańko, zespołu Alchemik Orchestra, prowadzonego przez Grzecha Piotrowskiego, jedynej swingującej orkiestry smyczkowej w Polsce, Nany Carling - znakomitej multiinstrumentalistki i wielu innych.

Jak co roku też, artyści powalczą w konkursie o nagrodę Złotej Tarki, który ma na celu m.in. promowanie twórczości zespołów i solistów uprawiających różne odmiany jazzu tradycyjnego, aktywizację jazzowych środowisk twórczych, konfrontowanie osiągnięć muzyków z różnych środowisk oraz inspir...

Nadchodzące wydarzenie, które przyniesie radość zarówno małym, jak i dużym uczestnikom, rozpocznie się już 25 sierpnia. Festiwal oferuje różnorodne atrakcje, w tym kreatywne warsztaty oraz spotkania z autorami i ilustratorami książek. Kulminacyjnym momentem festiwalu będzie koncert zatytułowany „Przyjaciel, którego nie było”, przygotowany we współpracy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncert oparty jest na książce „Lucjan lew, jakiego nie było” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, wydanej przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom.

Czytaj więcej 11 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu