9 lipca 2024

ZUS wprowadza nowe świadczenia w ramach programu „Aktywny Rodzic”! Nowe informacje

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wprowadza nowe świadczenia w ramach programu „Aktywny Rodzic”, mające na celu wsparcie rodzin w Polsce. Program ten obejmuje różnorodne formy pomocy, które mają ułatwić rodzicom łączenie pracy zawodowej z wychowaniem dzieci.

>> Czytaj więcej: Otrzymałeś taki paragon? Skarbówka apeluje – złóż donos! ⚠️

Nowe Świadczenia dla Rodzin

1. Świadczenie 800+ Od 1 stycznia 2024 roku kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Świadczenie to jest wypłacane automatycznie bez konieczności składania dodatkowych wniosków​.

2. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy Rodzice mogą ubiegać się o rodzinny kapitał opiekuńczy od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 9. miesiąc, do końca miesiąca, w którym dziecko kończy 13. miesiąc. Świadczenie to można otrzymywać w dwóch opcjach: 1000 zł miesięcznie przez rok lub 500 zł miesięcznie przez dwa lata​.

3. Dofinansowanie Pobytu Dziecka w Żłobku ZUS oferuje również dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, co ma na celu odciążenie finansowe rodzin i ułatwienie powrotu rodziców do pracy zawodowej. Wnioski o dofinansowanie można składać elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)​.

>> Czytaj również: Kolejna odsłona programu „Dobry Start” rusza już dziś!

Jak składać wnioski?

Wnioski o nowe świadczenia można składać elektronicznie przez PUE ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia, a także za pośrednictwem banków współpracujących z ZUS. Proces składania wniosków jest uproszczony i dostępny online, co ma na celu zwiększenie dostępności i wygody dla rodziców.

Główne korzyści programu

Program „Aktywny Rodzic” ma na celu wsparcie finansowe rodzin, ułatwienie godzenia życia zawodowego z rodzinnym oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w rynku pracy. ZUS podkreśla, że nowe świadczenia są odpowiedzią na potrzeby współczesnych rodzin i mają na celu poprawę jakości życia dzieci i rodziców.

Dzięki nowym świadczeniom w ramach programu „Aktywny Rodzic”, rodziny w Polsce mogą liczyć na znaczące wsparcie finansowe i organizacyjne. ZUS stawia na nowoczesne i dostępne formy wsparcia, które mają na celu ułatwienie życia rodzicom i dzieciom. Więcej informacji można znaleźć na stronie ZUS.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu