13 października 2023

Rewolucyjna transakcja na horyzoncie! BFG otrzymał oferty na jeden z banków. Finalizacja do końca marca 2024!

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: opracowanie własne

Jak donoszą media, Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) otrzymał niewiążące oferty na zakup VeloBanku, zgodnie z informacjami zawartymi w poniedziałkowym komunikacie BFG. Oczekuje się, że finalizacja transakcji nastąpi do marca 2024 roku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął proces sprzedaży VeloBanku pod koniec czerwca bieżącego roku. W grudniu 2022 roku VeloBank był dziewiątym bankiem pod względem wolumenu pożyczek brutto w Polsce.

Po rozpoczęciu procesu sprzedaży, BFG otrzymał niewiążące oferty do 30 września 2023 roku i obecnie ocenia je, zamykając tym samym pierwszą rundę procesu sprzedaży, jak poinformowano w komunikacie.

Kolejny etap procesu rozpocznie się zgodnie z planem, a wybrani inwestorzy zostaną zaproszeni do udziału w drugiej rundzie. W sierpniu br. PKO Bank Polski wyraził zainteresowanie złożeniem oferty na zakup VeloBanku, a Michał Sołowow również poważnie rozważa zakup, zgodnie z informacjami z ubiegłego tygodnia.

Finalizacja transakcji VeloBanku planowana jest do końca marca 2024 roku, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma 51 proc. udziałów w VeloBanku, a System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK) – utworzony przez osiem największych banków komercyjnych w Polsce – posiada 49 proc. akcji. JP Morgan został wybrany przez BFG jako doradca przy sprzedaży banku.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu