8 listopada 2023

Kurs akcji PKO BP we środę, 8 listopada. Ile aktualnie kosztują akcje spółki PKO BP? Analiza, wykres

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

W dniu 8 listopada 2023 roku, inwestorzy i obserwatorzy rynku finansowego z zainteresowaniem skupiają swoją uwagę na wykresach notowań akcji PKO Banku Polskiego SA (PKO BP). To właśnie w tym dniu, dokładnie analizujemy aktualny kurs akcji tej renomowanej instytucji finansowej, sprawdzając, jak kształtuje się cena jednej akcji na giełdzie.

PKO BP, będący jednym z największych banków w Polsce, odgrywa istotną rolę w kształtowaniu się krajobrazu finansowego i ekonomicznego kraju. W świetle ostatnich wydarzeń rynkowych, inwestorzy zacierają ręce, gotowi podjąć decyzje inwestycyjne oparte na analizie notowań oraz zmienności kursu akcji PKO BP. W artykule tym dokładnie przyjrzymy się aktualnym wykresom, analizie kursu odniesienia, jak również wydarzeniom, które mogą wpłynąć na dynamikę cenową akcji tego banku. Celem jest zrozumienie, jakie czynniki wpływają na notowania PKO BP i jakie trendy można zauważyć na rynku kapitałowym w kontekście tej instytucji finansowej.

Wykres PKO BP we środę, 8 listopada

Kurs akcji PKO BP w ostatnim okresie

W ostatnim półroczu notowania spółki PKO Bank Polski SA (PKOBP) doświadczyły znacznej zmienności kursu. Kurs odniesienia na dzień 23 maja 2023 roku wynosił 31,1300 zł. Od tego momentu do 7 listopada 2023 roku kurs spółki uległ zmianie o 38,71%, co stanowi wzrost o 12,0500 zł. Najniższy zanotowany kurs w tym okresie miał miejsce 9 maja 2023 roku i wyniósł 30,8200 zł, podczas gdy najwyższy kurs osiągnięto 17 października 2023 roku i wyniósł imponujące 44,9300 zł. Średnia wartość kursu w analizowanym okresie wyniosła 36,9237 zł.

Wolumen obrotu na akcjach PKO Banku Polskiego w ostatnim półroczu wyniósł imponujące 309 759 279 sztuk, a średni wolumen dzienny to 2 401 235 sztuk. Całkowite obroty w omawianym okresie sięgnęły 11 561,771 miliona złotych, przy średnich obrotach dziennych wynoszących 89,626 miliona złotych.

Z powyższych danych wynika, że kurs akcji PKO Banku Polskiego w ostatnim półroczu podlegał znaczącym wahaniom, co mogło wynikać z różnorodnych czynników rynkowych, ekonomicznych i politycznych wpływających na sektor finansowy. Wartościowe dane dotyczące obrotów i zmienności kursu stanowią istotne informacje dla inwestorów, którzy śledzą sytuację na rynku kapitałowym.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu