13 grudnia 2023

Kurs akcji Pekao SA we środę, 13 grudnia. Ile kosztują dziś akcje Pekao SA?

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

W dniu 13 grudnia bieżącego roku, kiedy rynek finansowy obserwuje zróżnicowane ruchy, skupiamy naszą uwagę na kursie akcji Polskiego Banku Pekao SA. Śledzenie aktualnych notowań jest kluczowe dla inwestorów, traderów i wszystkich zainteresowanych uczestników rynku, którzy pragną zrozumieć, jak kształtuje się wartość akcji tego banku w danym dniu. 

Analiza bieżących cen papierów wartościowych pozwala na lepsze zrozumienie obecnej sytuacji rynkowej oraz podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji inwestycyjnych. Przeanalizujmy zatem aktualne notowania i kluczowe trendy związane z akcjami Pekao SA.

Wykres Pekao SA

Notowania Pekao SA

W okresie od września do grudnia bieżącego roku akcje Polskiego Banku Pekao SA doświadczyły znaczących fluktuacji na parkiecie giełdowym, odzwierciedlając dynamiczne zmiany na rynku finansowym. Kurs odniesienia na poziomie 99,7200 zł z dnia 23 września 2023 roku stanowił punkt wyjścia dla analizy zmienności notowań. Prześledźmy kluczowe dane, które rzucają światło na wahania cen akcji Pekao SA w analizowanym okresie.

W okresie od 12 września do 13 grudnia kurs akcji Pekao SA uległ znaczącej zmianie o 46,46%, co przekłada się na wzrost o 46,3300 zł. Te dynamiczne zmiany odzwierciedlają aktywność inwestorów oraz różnorodne czynniki wpływające na wycenę banku na giełdzie.

Notowania akcji osiągnęły swoje minimum w dniu 4 października, kiedy to cena spadła do poziomu 96,6000 zł. Z drugiej strony, 5 grudnia odnotowano maksymalną wartość na poziomie 149,7000 zł. Różnica między najniższym a najwyższym poziomem kursu ilustruje dynamiczne zmiany sentymentu rynkowego oraz skali wahania wartości akcji w badanym okresie. Średnia wartość akcji Pekao SA wyniosła 122,4566 zł, co stanowi istotny punkt odniesienia dla inwestorów monitorujących długoterminowe tendencje w wycenie banku. Średni kurs odzwierciedla także stabilność lub zmienność w danym okresie.

Znaczący wolumen obrotu, osiągający 49 307 604 sztuk, wskazuje na aktywność inwestorów oraz zainteresowanie rynkowe akcjami Pekao SA. Wysoki średni wolumen obrotu, równy 758 579 sztuk, potwierdza intensywność handlu na akcjach tego banku. Całkowite obroty akcjami Pekao SA w analizowanym okresie sięgnęły 6 024,641 mln zł, co przekłada się na średnie obroty na poziomie 92,687 mln zł dziennie. Duże obroty są zwykle interpretowane jako oznaka zainteresowania inwestorów i aktywności rynkowej.

Podsumowując, analiza zmienności kursu akcji Pekao SA w ostatnich trzech miesiącach ukazuje dynamiczne ruchy na giełdzie, zależne od wielu czynników, takich jak wyniki finansowe, ogólne warunki rynkowe oraz oczekiwania inwestorów.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu