9 lipca 2024

Czternasta emerytura 2024 – ile otrzymają seniorzy? Oto najnowsze wyliczenia ZUS 🔥

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

W 2024 roku seniorzy w Polsce ponownie otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe w postaci czternastej emerytury. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) opublikował oficjalne wyliczenia, które pokazują, ile pieniędzy trafi na konta emerytów we wrześniu.

>> Czytaj również: Emerytury mundurowe – przywilej czy niesprawiedliwość? Cała prawda o korzystnych warunkach dla służb 👮🏻‍♂️

Wysokość czternastej emerytury

Czternasta emerytura w 2024 roku będzie zależna od wysokości podstawowej emerytury. Dla większości seniorów świadczenie to wyniesie około 2200 zł netto. Maksymalna kwota brutto czternastej emerytury została ustalona na poziomie 2650 zł, co po odliczeniu podatków i składek daje wspomniane 2200 zł netto​ (Pomorska)​​.

Kto skorzysta?

Dodatkowe świadczenie trafi do seniorów, których miesięczna emerytura nie przekracza określonego progu dochodowego. Dokładne kryteria oraz progi dochodowe zostały ustalone przez ZUS, aby wsparcie trafiło do najbardziej potrzebujących emerytów. Osoby z wyższymi emeryturami mogą otrzymać pomniejszone świadczenie, zależne od ich sytuacji finansowej.

Harmonogram wypłat

ZUS planuje wypłaty czternastej emerytury we wrześniu 2024 roku. Seniorzy mogą spodziewać się przelewów na swoje konta bankowe w terminach ustalonych przez ZUS, co oznacza, że środki powinny być dostępne w ciągu kilku dni od wypłaty.

>> Sprawdź również: Będą częstsze waloryzacje! Emeryci i renciści mogą liczyć na więcej, dzięki inflacji

Znaczenie czternastej emerytury

Czternasta emerytura stanowi ważne wsparcie dla polskich seniorów, zwłaszcza w obliczu rosnących kosztów życia i inflacji. Dodatkowe środki mogą pomóc w pokryciu bieżących wydatków, takich jak leki, opłaty za media czy codzienne zakupy, co znacząco poprawia komfort życia osób starszych.

Czternasta emerytura w 2024 roku to kolejne wsparcie finansowe dla polskich seniorów, które pomoże im w codziennym funkcjonowaniu. Oficjalne wyliczenia ZUS pokazują, że większość emerytów otrzyma około 2200 zł netto. Wypłaty zaplanowane są na wrzesień, a dodatkowe środki z pewnością będą znaczącym wsparciem dla wielu osób.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu