8 grudnia 2023

Były poseł i senator PiS aresztowany! Adam G. zatrzymany przez CBA

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: opracowanie własne

Jak podają media, były poseł i senator PiS, Adam G., został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) i decyzją sądu aresztowany. W międzyczasie Najwyższa Izba Kontroli (NIK) zawiadomiła prokuraturę ws. szpitala, generale Jarosław Szymczyk zdał obowiązki komendanta głównego policji, a w politycznym życiu doszło do ostrej wymiany zdań między Szymonem Hołownią a premierem Mateuszem Morawieckim.

Czytaj więcej – Były wiceminister i były parlamentarzysta PiS Adam G. zatrzymany przez CBA

Były wiceminister i poseł PiS zatrzymany

Według informacji portalu tvn24.pl, były poseł i senator PiS, Adam G., został zatrzymany przez CBA, a sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu. Zarzuty obejmują podżeganie i pomocnictwo w wystawianiu fikcyjnych faktur VAT oraz przyjęcie korzyści majątkowej związanej z pełnioną funkcją.

Hołownia kontra Morawiecki

W trakcie czwartkowego posiedzenia Sejmu doszło do gorącej wymiany zdań między liderem Polski 2050, Szymonem Hołownią, a premierem Mateuszem Morawieckim. Hołownia zapytał o budżet na 2023 rok, na co premier zapewnił, że zostanie on przesłany do parlamentu po uzyskaniu większości przez rząd. Z kolei posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska, wezwała Waldemara Budę do zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych, a ten nazwał ją „Rywinem w spódnicy”.

Posłowie opowiedzieli się za przyjęciem projektu ustawy o ochronie odbiorców energii, wprowadzając zamrożenie cen energii. W ramach tej ustawy dodano poprawkę obejmującą ceną maksymalną energii elektrycznej małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rolników. Dodatkowo, parlament zagłosował za przyjęciem projektu uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania legalności wyborów prezydenckich w 2020 roku

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu