25 września 2023

9. Rowerowy Bieg Piastów: Wielka Górska Rywalizacja ze Wsparciem PKO Banku Polskiego

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

23 września na malowniczych szlakach Gór Izerskich i Karkonoszy odbędzie się 9. edycja Rowerowego Biegu Piastów, stanowiąca ostatnią rundę Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. To wydarzenie przyciąga około 550 pasjonatów kolarstwa i cieszy się sponsorem Generalnym, PKO Bankiem Polskim.

Edyta Sadowska-Karasińska, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze, wyraziła wsparcie dla wszystkich uczestników wydarzenia, podkreślając wyjątkowy charakter rywalizacji w malowniczych górskich okolicach. Trasy wymagają zarówno siły, jak i determinacji, ale nagrodą są przepiękne widoki i uczucie osiągnięcia czegoś wielkiego. Edyta Sadowska-Karasińska życzyła powodzenia wszystkim zawodnikom, zachęcając ich do rywalizacji o Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

W Rowerowym Biegu Piastów zawodnicy będą rywalizować na trzech różnych dystansach: MINI, MEGA i GIGA. Najkrótszy dystans, MINI, wynosi 20 km i ma przewyższenia wynoszące 283 m. Następnie mamy dystans MEGA o długości 43 km z przewyższeniami 870 m, oraz najdłuższy dystans, GIGA, który ma 62 km z przewyższeniami 948 m.

Nowością w tegorocznej edycji jest rywalizacja rowerów elektrycznych i gravel na trasie MEGA. Wszystkie trasy startują z Polany Jakuszyckiej, z MEGA i GIGA rozpoczynającymi zawody w sobotę o godzinach 10:30 i 10:00, a MINI rusza w niedzielę o godzinie 11:00. Rywalizacja rowerów elektrycznych i gravel rozpoczyna się w niedzielę od godziny 9:00.

Trasy Rowerowego Biegu Piastów wiodą przez urokliwe Góry Izerskie i Karkonosze, oferując różnorodność krajobrazów, profilów i nawierzchni, w tym odcinki zarówno poza, jak i na asfaltowych ścieżkach. To wyjątkowe środowisko stwarza idealne warunki do kolarstwa górskiego.

Dla młodych pasjonatów kolarstwa przewidziano „Rowerową przygodę”, gdzie dzieci będą mogły rywalizować na dwóch trasach: 500 m dla najmłodszych na rowerkach biegowych i innych małych rowerach, z pomocą rodziców, oraz około 1 km dla uczniów szkół podstawowych, którzy pokonają trasę samodzielnie.

Rowerowy Bieg Piastów, to jedna z trzech głównych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, obok Biegu Piastów w narciarstwie biegowym oraz Letniego Biegu Piastów. Zwycięzcą Wielkiego Jakuszyckiego Szlema zostaje zawodnik, który ukończy Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.

PKO Bank Polski kontynuuje swoje zaangażowanie w wydarzenia sportowe i wspiera Rowerowy Bieg Piastów, kładąc nacisk na promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu