Sejm 14 lutego

Prezydent Andrzej Duda planuje spotkanie z Krzysztofem Bosakiem, liderem Konfederacji i wicemarszałkiem Sejmu, aby omówić propozycję partii dotyczącą "resetu konstytucyjnego". Informację o tej wizycie przekazał minister Marcin Mastalerek w rozmowie z RMF FM, podkreślając otwartość prezydenckiego pałacu na dialog.

Według Mastalereka, prezydent zaprosił Bosaka na spotkanie, które ma się odbyć o godzinie 11 w Pałacu Prezydenckim. Inicjatywa spotkania wyszła od samego Bosaka, który zwrócił się do prezydenta z prośbą o rozmowę na temat propozycji "resetu konstytucyjnego". Spotkanie ma być relacjonowane przez zaproszonych dziennikarzy, co wskazuje na znaczenie tego wydarzenia dla obu stron.

>> Czytaj również: Emerytury bez podatku: Co wiemy o planach rządu? Marzena Okła-Drewnowicz o obietnicach KO [14.02.2024]

W ostatnim czasie Konfederacja przedstawiła swoją propozycję zmian w konstytucji, nazywając ją "resetem konstytucyjnym". Według partii, konieczne jest przeprowadzenie poprawek do Konstytucji, które zmienią składy najważniejszych organów sądownictwa, takich jak Krajowa Rada Sądownictwa, Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny. Bosak podkreśla, że celem tych zmian jest uniknięcie trwałego paraliżu prawnego w Polsce.

Jako część tego dialogu, 12 stycznia Bosak zaapelował do wszystkich sił politycznych o podjęcie rozmów na temat przywrócenia jedności w państwie. Spotkanie prezydenta z liderem Konfederacji może być ważnym krokiem w dążeniu do znalezienia wspólnego rozwiązania dla istotnych kwestii konstytucyjnych i politycznych w Polsce.

...
facebook linkedin link search star star-empty menu