Rozwój infrastruktury 14 lutego

Szefowa Kancelarii Prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, wyraziła stanowczy sprzeciw wobec dążenia do "uchwałokracji" w Polsce, podkreślając, że Polacy nie życzyliby sobie rządów opartych na wyobrażeniach, a nie na prawie. Jej komentarze odnoszą się do niedawnych wydarzeń w polskiej polityce, które wywołały burzliwe dyskusje i kontrowersje.

>> Czytaj więcej: Włodzimierz Cimoszewicz: Polska w kierowniczej roli w Europie dzięki współpracy z Francją i Niemcami

Rada Gabinetowa - Merytoryczna debata na temat przyszłości Polski

Ignaczak-Bandych wskazała na istotną różnicę między dyskusją w części jawnej a niejawnej Rady Gabinetowej, podkreślając, że ta pierwsza ma charakter bardziej polityczny i medialny. Odniosła się również do ważnych kwestii poruszanych przez prezydenta Dudę podczas posiedzenia, zwłaszcza dotyczących projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) i jego potencjalnego wpływu na rozwój kraju.

CPK - kluczowy projekt dla Polski i regionu

Szefowa Kancelarii Prezydenta podkreśliła znaczenie CPK jako inwestycji nie tylko transportowej, lecz również mającej istotny wpływ na bezpieczeństwo kraju oraz możliwość udzielenia pomocy Ukrainie. Zapewniła, że projekty o kluczowym znaczeniu będą kontynuowane, pomimo planowanych audytów, aby zapewnić ich nieprzerwaną realizację.

>> czytaj także: Obajtek przepisuje nieruchomości na syna! Były prezes Orlenu odzyskuje kontrolę nad majątkiem

Pegasus - Sprawa podsłuchów w środku uwagi

Ignaczak-Bandych również skomentowała kontrowersje wokół sprawy Pegasusa, podkreślając konieczność zachowania ostrożności i prowadzenia dochodzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zarówno zachowanie premiera, jak i ewentualne naruszenia prawa, według Ignaczak-Bandych, wymagają dogłębnej analizy i odpowiednich działań.

Szefowa Kancelarii Prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, wyraziła stanowczy sprzeciw wobec dążenia do “uchwałokracji” w Polsce, podkreślając, że Polacy nie życzyliby sobie rządów opartych na wyobrażeniach, a nie na prawie. Jej komentarze odnoszą się do niedawnych wydarzeń w polskiej polityce, które wywołały burzliwe dyskusje i kontrowersje.

Czytaj więcej 14 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu