polityka w Polsce 14 lutego

Decyzja dotycząca kandydatury Tobiasza Bocheńskiego na stanowisko prezydenta Warszawy budzi wiele kontrowersji i niepewności - zaznaczył Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta, w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24.

Mastalerek podkreślił, że kandydatura ta stanowi wielką niewiadomą, gdyż Bocheński nie uczestniczył dotąd w żadnych wyborach, co rodzi pewne ryzyko. Wyraził również wątpliwości, czy politycznie opłaca się prezesowi Kaczyńskiemu stawienie na nieprzeszłego kandydata.

Przy okazji Mastalerek poruszył temat relacji między prezydentem Dudą a prezesem Kaczyńskim, zaznaczając, że ostatnie bezpośrednie spotkanie miało miejsce trzy lata temu. Mówił o kontaktach, które są raczej incydentalne niż regularne, odbywające się na marginesie wydarzeń z szerszym gronem osób.

>> Czytaj także: Skandal w NCBiR: Korupcja na niewyobrażalną skalę, utracone 250 milionów złotych

W odniesieniu do kwestii Pegasusa, Mastalerek wyraził przekonanie, że ewentualne wątpliwości powinny zostać rozstrzygnięte przez prokuraturę, a nie przez premiera Tuska. Jego zdaniem, temat Pegasusa nie był głównym punktem dzisiejszego posiedzenia Rady Gabinetowej, które skupiło się na strategicznych inwestycjach.

Na zakończenie, Mastalerek skomentował wypowiedzi Donalda Trumpa odnośnie NATO i Rosji, uznając je za element kampanii wyborczej mający na celu wywarcie presji na bogatsze państwa zachodniego sojuszu.

Analiza tych wypowiedzi i decyzji stanowi istotny element w kontekście aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

...
facebook linkedin link search star star-empty menu