Nowy prezes w Orlen – co to oznacza dla akcjonariuszy? 15 lutego

Wśród licznych spekulacji dotyczących nowego prezesa Orlenu, dwie nazwiska wyróżniają się jako główni faworyci - informuje portal "Puls Biznesu". Według gazety, na czele potencjalnych kandydatów stoją Krzysztof Zamasz, były prezes Enei, oraz Ireneusz Fąfara, były szef Orlenu na Litwie. Decyzja o wyborze nowego lidera giganta naftowego ma być podjęta najwcześniej w połowie marca.

>> Czytaj także: Nowy Podatek od ogrzewania. Jakie mogą być skutki?

Kandydaci na Nowego Prezesa

"PB" zwraca uwagę na bogate doświadczenie zawodowe Ireneusza Fąfary, który pełnił funkcję prezesa Orlenu na Litwie przez osiem lat oraz był prezesem BGK. Aktualnie kieruje firmą medyczną 4Cell Therapies. Natomiast Krzysztof Zamasz, jak donosi gazeta, ma za sobą prezesowanie Enei i Tauronowi. Od 2019 roku związany jest z grupą Veolia.

Poparcie Polityczne

Według informacji "Pulsu Biznesu", Krzysztof Zamasz jest kandydatem rekomendowanym przez ministra aktywów państwowych Borysa Budkę. Z kolei Ireneusz Fąfara cieszy się poparciem Trzeciej Drogi, koalicji tworzonej przez Polską 2050 Szymona Hołowni oraz PSL. Menedżer, który nie zostanie wybrany na stanowisko prezesa Orlenu, może mieć szansę na inne prestiżowe stanowisko w branży.

Czytaj również: Rozliczenie podatku 2024. Wykorzystaj ulgi zapłać niższy podatek PIT

Zmiany Kadrowe w Orlenie

W kontekście zmian kadrowych w Orlenie, Witold Literacki został mianowany przez radę nadzorczą na pełniącego obowiązki prezesa spółki. Dodatkowo, trzech członków rady nadzorczej zostało tymczasowo powołanych do zarządu. Jednak, już wkrótce mogą nastąpić kolejne reorganizacje, gdyż jeden z członków rady nadzorczej złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

W obliczu zmian personalnych, decyzja dotycząca nowego prezesa Orlenu staje się coraz bardziej aktualna. Przyszły lider koncernu będzie musiał sprostać licznych wyzwaniom, zarówno z...

Wśród licznych spekulacji dotyczących nowego prezesa Orlenu, dwie nazwiska wyróżniają się jako główni faworyci – informuje portal “Puls Biznesu”. Według gazety, na czele potencjalnych kandydatów stoją Krzysztof Zamasz, były prezes Enei, oraz Ireneusz Fąfara, były szef Orlenu na Litwie. Decyzja o wyborze nowego lidera giganta naftowego ma być podjęta najwcześniej w połowie marca.

Czytaj więcej 15 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu