górnik

Enea, jeden z największych koncernów energetycznych Polsce,  została partnerem głównym Górnika Łęczna oraz Akademii Górnika Łęczna. To początek współpracy z zasłużonym klubem z Lubelszczyzny, silnie związanym z regionem i aspirującym do rywalizacji w ekstraklasie piłkarskiej.

Górnik Łęczna to marka rozpoznawalna w całym kraju i jeden z najlepszych klubów na Lubelszczyźnie, który przez wiele lat reprezentował region na najwyższym szczeblu rozgrywek. Przez osiem sezonów klub z Łęcznej mierzył się ze wszystkimi najsilniejszymi polskimi drużynami, przynosząc kibicom wiele satysfakcji i powodów do dumy. 

Enea w sezonie 2023/2024 będzie wspierać nie tylko pierwszy zespół występujący obecnie na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy, ale również klubową Akademię Górnika Łęczna. Marka Enea będzie widoczna na stadionie podczas spotkań Fortuna 1 Ligi oraz na boiskach treningowych klubowej Akademii. Pod skrzydłami Akademii rozwija się ponad 400 młodych piłkarzy i piłkarek, jest to jedyna w województwie szkółka ze złotym certyfikatem PZPN. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna naukę z grą w piłkę łączy blisko 150 uczniów.

– Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, z radością będzie wspierać młodych piłkarzy w rozwoju sportowym i w drodze po sukcesy. Cieszy nas podjęcie współpracy z prężnie działającą Akademią, a I pierwszej drużynie dodamy energii potrzebnej do zajęcia wysokiego miejsca w lidze, a może nawet powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli PKO Ekstraklasy – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

– Tak jak zapowiadaliśmy, konsekwentnie i odpowiedzialnie budujemy grono sponsorów Górnika. Dziś dołącza do nas Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce. Firma, która od wielu lat wspiera polski sport. Dla rodziny Górnika to wielkie wyróżnienie, wierzę, że ta umowa pozwoli na realizację kolejnych sportowych celów  powiedział Adam Laskowski, prezes Górnika Łęczna.

W Grupie Enea prowadzony jest od lat projekt Enei Akademii Sportu, który ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Projekt jest uzupełnieniem działań sponsoringowych w sporcie profesjonalnym. Enea...

facebook linkedin link search star star-empty menu