branża beauty a nowe regulacje podatkowe

Podczas wczorajszej (30.01.2024 r.) konferencji prasowej premier Donald Tusk zapowiedział obniżkę stawki podatku VAT do 8% dla branży beauty, tj. salonów piękności, czy kosmetycznych. Tym samym Tusk wywiązuje się z jednej z obietnic wyborczych złożonych przez największą partię obozu rządzącego — Koalicję Obywatelską. Oprócz obniżenia stawki podatkowej Tusk poinformował o wycofaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. Konwencji Stambulskiej.

We wtorek podczas swojej konferencji prasowej premier Donald Tusk zapowiedział zmiany w prawie podatkowym dla branży beauty, w skład której wchodzą m.in. salony kosmetyczne. Do tej pory usługi beauty były obarczone 23% stawką podatku VAT, jednak od 1 kwietnia 2024 r. podatek ma zostać obniżony do 8%, do identycznej stawki, jaką jest obarczona branża fryzjerska.

Postulat obniżenia VAT-u do 8% dla branży beauty był jednym z postulatów wyborczych największej partii wchodzącej w skład rządu — Koalicji Obywatelskiej. Na zmianach ma zyskać ok. 30 tys. firm działających w tym sektorze, które zatrudniają blisko 100 tys. osób w Polsce.


facebook linkedin link search star star-empty menu