blockchain

W dobie dynamicznie rozwijających się technologii cyfrowych, energetyka i telekomunikacja stają przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Ataki wymierzone w infrastrukturę krytyczną mogą prowadzić do poważnych zakłóceń takich jak przerwy w dostawach prądu, manipulacja danymi czy paraliż całych sektorów gospodarki.

Na temat cyberzagrożeń i nowoczesnych technologii wspierających bezpieczeństwo w branżach telekomunikacyjnej i energetycznej będą debatować eksperci w trakcie Kongresu Bezpieczeństwo Polski – Total Security, który odbędzie się w dniach 21-22 października b.r. w The Westin Warsaw Hotel w Warszawie. Szczegółowy program kongresu oraz zapisy na https://bezpieczenstwopolskie.pl/agenda/

Rosnące zagrożenia cybernetyczne dla krytycznej infrastruktury Polski.

Systemy telekomunikacyjne, energetyczne i paliwowo-gazowe stanowią ważną część krytycznej infrastruktury państwa, która jest coraz bardziej narażona na zaawansowane ataki cybernetyczne. Złożoność tych systemów, ich wzajemne powiązania oraz rosnąca liczba punktów styku z internetem tworzą skomplikowaną sieć potencjalnych wektorów ataku.

Mogą to być m.in. ataki typu ransomware blokujące dostęp do kluczowych systemów operacyjnych, kampanie phishingowe, których celem są pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie infrastrukturą, ataki typu DDoS prowadzące do przeciążenia i unieruchomienia sieci komunikacyjnych, czy ataki na systemy SCADA mające na celu przejęcie kontroli nad urządzeniami i procesami przemysłowymi.

Pomyślny atak cybernetyczny może mieć daleko idące konsekwencje, od przerwania dostaw energii elektrycznej i gazu, zakłóceń w transmisji danych i łączności, aż po poważne awarie techniczne, które wymagają kosztownych i długotrwałych napraw. W skrajnych przypadkach cyberataki mogą doprowadzić do całkowitej destabilizacji systemu bezpieczeństwa narodowego. 

Technologie, procedury i współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i telekomunikacyjnego.

Zabezpieczenie systemów energetycznego i telekomunikacyjnego przed cyberatakami wymaga podjęcia działań zarówno w obszarze technologiczn...

W dobie dynamicznie rozwijających się technologii cyfrowych, energetyka i telekomunikacja stają przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Ataki wymierzone w infrastrukturę krytyczną mogą prowadzić do poważnych zakłóceń takich jak przerwy w dostawach prądu, manipulacja danymi czy paraliż całych sektorów gospodarki. Na temat cyberzagrożeń i nowoczesnych technologii wspierających bezpieczeństwo w branżach telekomunikacyjnej i energetycznej będą debatować […]

Czytaj więcej 16 września 2024

W aplikacji Coinbase, popularnej platformie do handlu kryptowalutami, pojawiły się niedawno problemy techniczne, które spowodowały, że niektórzy użytkownicy zobaczyli zerowe saldo na swoich kontach. Sytuacja miała miejsce w dniu, gdy kurs bitcoina przekroczył poziom 60 tysięcy dolarów po raz pierwszy od ponad dwóch lat.

Czytaj więcej 29 lutego 2024

Zielona transformacja, choć jest odpowiedzią na globalne wyzwania klimatyczne, to również reakcja na rosnące oczekiwania klientów. Współczesny klient sektora bankowego jest coraz bardziej świadomy i wręcz wymaga, aby instytucje finansowe były zaangażowane w kwestie społeczne i środowiskowe. W tym kontekście technologia odgrywa kluczową rolę, umożliwiając bankom dokładne śledzenie, analizę i raportowanie swojego wpływu na środowisko. Narzędzia IT, takie jak zaawansowane systemy analizy danych, sztuczna inteligencja czy blockchain, umożliwiają bankom nie tylko zbieranie danych na temat ich wpływu na środowisko, ale także prezentowanie tych danych w sposób przejrzysty dla klientów i interesariuszy.

Czytaj więcej 27 września 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu