aspekty korporacyjne 29 września

Wprowadzając Czytelników w aktualną sytuację na rynku finansowym, dzisiaj sprawdzimy, jak kształtuje się kurs akcji mBanku na dzień 29 września. Zanim jednak przejdziemy do danych liczbowych, warto wspomnieć o pewnych zawirowaniach, które ostatnio miały miejsce wokół tego banku.

Jak donoszą dziś media, Manfred Knof, prezes zarządu Commerzbank, właściciela mBanku, wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją w sektorze bankowym w Polsce. W grudniu 2022 roku Knof krytykował polski rząd za "niezwykłe polityczne interwencje w Polsce", zwłaszcza w kontekście obciążania jednostronnie banków. W wywiadzie dla "Die Welt", niemiecki bankowiec stwierdził, że musimy odczekać, jak będzie wyglądała ogólna sytuacja po przyszłorocznych wyborach w Polsce.

Niemniej jednak, wydaje się, że mBank boryka się nie tylko z kwestiami politycznymi, ale także z pewnymi aspektami korporacyjnymi. Informacje z Biura Informacji Publicznej Platformy Obywatelskiej sugerują, że politycy tego ugrupowania korzystają z kredytów w mBanku.

Takie wydarzenia z pewnością wprowadzają pewien stopień niepewności wokół banku, co z kolei może wpływać na jego wartość na giełdzie. Dziś zatem przyjrzymy się bliżej aktualnemu kursowi mBanku, biorąc pod uwagę te uwarunkowania.

Wykres mBank

Notowania mBank

xW ciągu ostatniego tygodnia kurs akcji mBanku prezentuje się dynamicznie. Oto kilka kluczowych faktów dotyczących zmienności kursu w tym okresie:

  • Cena Akcji: W dniu 29 września 2023 r., cena akcji mBanku wynosiła 389,10 zł, z zyskiem w wysokości 6,50 zł (1,70%) w porównaniu do poprzedniego zamknięcia. To sugeruje, że na przestrzeni ostatniego tygodnia wartość akcji uległa umiarkowanemu wzrostowi.
  • Roczna Zmiana: Od początku roku, czyli od stycznia do września 2023 r., mBank zanotował imponującą roczną zmianę kursu akcji wynosz...

Wprowadzając Czytelników w aktualną sytuację na rynku finansowym, dzisiaj sprawdzimy, jak kształtuje się kurs akcji mBanku na dzień 29 września. Zanim jednak przejdziemy do danych liczbowych, warto wspomnieć o pewnych zawirowaniach, które ostatnio miały miejsce wokół tego banku. Jak donoszą dziś media, Manfred Knof, prezes zarządu Commerzbank, właściciela mBanku, wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją w sektorze bankowym w Polsce. W grudniu 2022 roku Knof krytykował polski rząd za „niezwykłe polityczne interwencje w Polsce”, zwłaszcza w kontekście obciążania jednostronnie banków. W wywiadzie dla „Die Welt”, niemiecki bankowiec stwierdził, że musimy odczekać, jak będzie wyglądała ogólna sytuacja po przyszłorocznych wyborach w Polsce.

Czytaj więcej 29 września 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu